Regenračné centrum
OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

Ušné‚ telové a čakrové sviečky

 

 Ušné sviečky 

  Aplikácia ušných sviečok je starodávna metóda; pôvodne ide o ľudovo-liečiteľskú metódu, ktorá je známa na celom svete. Ušná sviečka z dielne NATURHELIX (Maďarsko) je látka z ľanu, nasiaknutá čistým včelím voskom a 100% éterickým olejom, 100% BIO materiál.

 Sviečky sú certifikované v zmysle slovenskej legislatívy.

  Uplatnenie: Ušný maz produkujú mazové žliazky vo vonkajšom zvukovode. Pri žuvaní sa maz vyprázdňuje navonok. Niekedy sa však môže nahromadiť v podobe mazovej zátky a upchať zvukovod (cerumen). Stáva sa to pri nadmernej tvorbe, alebo nedostatočnom vyprázdňovaní mazu, prípadne pri čistení zvukovodu (ak sa maz tlačí do hĺbky). Chorému sa zhorší sluch (podobne ako pri kúpaní, keď vniknutá voda upchá zvukovod). Pri tvrdšej mazovej zátke sa pridružuje bolesť, niekedy chorému hučí v uchu a cíti aj závrate. Podobne je to aj u nosných dutín.

  Ušné sviečky dodávame s obsahom silice: 

 

 

 

 

Telové sviečky 

Telové sviečky sú neuropatický prostriedok podobné ušným sviečkam. Pracujú podobne ako ušné sviečky lenže sú používané na iné časti celého tela. 

Telová sviečka z dielne NATURHELIX (Maďarsko) je látka z ľanu, nasiaknutá čistým včelím voskom a 100% éterickým olejom, 100% BIO materiál.

Princíp fungovania a použitie:

Telová sviečka by mala byť použitá priamo na problematickú časť tela, ale môže byť použitá aj na čakry. Skúsení terapeuti môžu aplikovať sviečku cielene aj na určité akupunktúrne body.

Hlavný účinok telovej sviečky je vplyv “komínového efektu” - vytváraním jemného vákua na mieste aplikácie. Tento účinok sa znásobuje vhodným výberom pridanej silice. Dym ktorý vzniká pri horení sa podtlakom vsaje pod pokožku a pôsobí v tom mieste kde je to potrebné.

Uvoľnia sa blokády a sviečka ich vytiahne na svoju vnútornú stenu. Pri terapii sa taktiež pôsobí aj na akupunktúrne body, ktoré sú uložené pod pokožkou. Bioenergetická sila sviečky pomáha energetickému systému tela uviesť tok energie v tele do rovnováhy. Komínový efekt horením sviečky uvoľňuje usadeniny toxínov v tele. Tieto sa cez rozšírené krvné a lymfatické cievy vyplavujú von z organizmu. Odplavením sa prípadný zápal (a tým aj sprievodná bolesť) postupne utlmuje, a toto miesto sa uzdravuje a regeneruje do stavu zdravia.

Terapeutické použitie odporúčame 5 až 7 dní,  každý druhý deňspáliť 1 sviečku na tom istom mieste. Aplikácia nespôsobuje žiadnu bolesť ani nepríjemné pocity výrazného tepla od horiacej sviečky. Pri ušných problémoch používajte ušné sviečky. Vždy si prečítajte pozorne návod na aplikáciu.

Použitie telovej sviečky v konkrétnych prípadoch, napríklad:

* zápaly a reumatické bolesti končatín: sviečka (rozmarínová) sa prikladá na problematické miesto
* bolesti drieku: sviečka (levanduľová) sa prikladá na okolie 2. - 5. sakrálneho stavca
* tráviace ťažkosti: sviečka (citrónová) sa prikladá priamo na pupok
* dýchacie problémy sviečka (eukalyptová) sa prikladá na hrudnú kosťUpozornenie! Neodporúčame aplikovať pri pooperačných stavoch, pri krvácavosti, tehotenstve a alergii na obsiahnuté komponenty v telovej sviečke.

Telové sviečky dodávame s obsahom silice :

 

 

Čakrové sviečky 

Čakry sú energetické centrá na tele človeka cez ktoré prúdi energia dnu a von z tela. Podľa teórie čakier je aktivita energie najsilnejšia v bodoch siedmych hlavných čakier. Prúd energie prúdiaci z týchto čakier môže byť prospešne ovplyvnený rôznymi spôsobmi, napríklad skúseným terapeutom pracujúcim s energiou, kryštálmi vyžarujúcimi energiu, farbami, zvukmi a inými spôsobmi.


Princíp fungovania a použitie:

Okrem toho, že čakrové sviečky pracujú na tom istom princípe ako telové alebo ušné majú navyše silný vplyv na samotné čakry. Čakrové sviečky sú farebné, napustené esenciálnymi olejmi a vôňami prislúchajucimi ku čakrám. Farby sviečok sú prispôsobené farbám čakier. Terapia s týmito sviečkami má silný vplyv na celkový energetický systém čakry.


Aplikácia:

Samotná aplikácia čakrových sviečok je podobná ako u telových alebo ušných sviečok. Čakrové sviečky sa aplikujú hlavne na čakry, skúsení terapeuti môžu aplikovať sviečky aj na iné časti tela. V balení čakrových sviečok je priložený návod, doporučujeme si ho dôkladne prečítať.


Podrobné vysvetlenie a praktické vedomosti získate len na odbornom školení.